Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Van Rompuy rozmawia o Ukrainie w Warszawie

0
Podziel się:
bEEDDHyt

Van Romupuy - Tusk - Komorowski - spotkanie

Najpierw z prezydentem, a teraz z premierem. Szef Rady Europejskiej rozmawia na temat Ukrainy. Herman Van Rompuy w drodze na szczyt Partnerstwa Wschodniego w Wilnie spędza kilka godzin w Warszawie.
Herman Van Rompuy najpierw przed południem w Belwederze spotkał się z Bronisławem Komorowski. W samo południe w Kancelarii Premiera zaplanowano rozmowy "w cztery oczy " z Donaldem Tuskiem. Przy obu spotkaniach nie przewidziano wypowiedzi dla mediów. Kancelaria Premiera informuje jedynie, że wśród tematów rozmów znajdą się Partnerstwo Wschodnie oraz kwestie, które będą przedmiotem obrad Rady Europejskiej w grudniu br. m.in. polityka bezpieczeństwa i obrony oraz unia gospodarczo-walutowa.
Herman Van Rompuy składa wizytę w Polsce w związku z udziałem w rozpoczynającym się wieczorem w Wilnie szczycie Partnerstwa Wschodniego . Miało tam dojść do podpisania umowy stowarzyszeniowej Unii z Ukrainą. Jednak prezydent tego kraju Wiktor Janukowycz stwierdził, że Ukraina czeka na lepsze warunki, by podpisać dokument. Herman Van Rompuy w poniedziałek zadeklarował, że umowa stowarzyszeniowa Unii Europejskiej z Ukrainą wciąż jest na stole.
Polskę reprezentować w Wilnie będą prezydent Bronisław Komorowski i minister spraw zagranicznych Radosław Sikorski .

IAR

bEEDDHyW
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)