Notowania

starcia
27.11.2008 20:55

W Bombaju nadal trwają starcia sił bezpieczeństwa z zamachowcami

W Bombaju mimo upływu dwudziestu czterech godzin od czasu pierwszych ataków terrorystycznych nadal trwają starcia sił bezpieczeństwa z zamachowcami. Policja nie informuje, czy uwolniono wszystkich zakładników. Liczba ofiar śmiertelnych wzrosła do 125.

Podziel się
Dodaj komentarz

Jeszcze późnym wieczorem trwały walki sił bezpieczeństwa z terrorystami w hotelach Oberoi i Trident. Według policji sytuacja w obu budynkach jest bardzo trudna. Oddziały specjalne uwolniły z rąk terrorystów kilkunastu zakładników przetrzymywanych w biurowcu Nariman House, kolejnym budynku opanowanym przez zamachowców. Zakładnikami byli tam działacze żydowskiej diaspory z Bombaju.

Policja nie ujawnia, czy z tych trzech obiektów uwolniono już wszystkich zakładników. Wiadomo z kolei, że wszyscy goście opuścili gmach hotelu Taj, a siły specjalne zneutralizowały przebywających w tym hotelu terrorystów. Trwa tam przeszukiwanie pokoi oraz dogaszanie pożaru. Premier Manmohan Singh w wystąpieniu telewizyjnym zapowiedział, że władze podejmą wszelkie niezbędne środki dla przywrócenia spokoju oraz zapewnienia w kraju bezpieczeństwa. Jednocześnie opozycja oskarża rządzących o bezradność wobec terrorystów i brak postępów w jego zwalczaniu.

Tagi: starcia, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz