Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W czwartek zbierze się RBN

0
Podziel się
bEhXOBFh

Marszałek Sejmu pełniący obowiązki głowy państwa zapowiedział, że pierwsze posiedzenie Rady Bezpieczeństwa Narodowego odbędzie się w czwartek (o 16:00). Wtedy też zostaną jej członkom wręczone nominacje.
Bronisław Komorowski poinformował o tym po konsultacjach z liderami partii politycznych. Występując na konferencji prasowej powiedział, że chce, aby Rada stała się podstawą do porozumienia różnych formacji politycznych. Zaznaczył, że prace w ramach Rady mogą pomóc wytworzyć klimat sprzyjający współpracy.
Bronisław Komorowski zapowiedział, że tematem pierwszego posiedzenia będzie omówienie skutków katastrofy smoleńskiej. Temat zreferuje szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego generał Stanisław Koziej. Rada omówi też kwestie stosunków polsko-rosyjskich.
W skład Rady Bezpieczeństwa Narodowego wejdzie premier, wicepremier, marszałkowie Sejmu i Senatu, ministrowie: obrony narodowej, spraw wewnętrznych i spraw zagranicznych, szefowie czterech największych partii politycznych i szef Biura Bezpieczeństwa Narodowego.
Bronisław Komorowski, zapytany o sytuację powodziową, zapowiedział, że w najbliższym czasie na południe Polski wybiera się minister spraw wewnętrznych i administracji Jerzy Miller. Marszałek Sejmu podkreślił wagę podjęcia zaniechanych od dawna inwestycji w dziedzinie bezpieczeństwa powodziowego.

bEhXOBFK
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)