Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

W dalszym ciągu rośnie liczba upadłości firm w Polsce, ale wolniej niż ostatnio

0
Podziel się
bEqDvMut

Raport upadłości w Polsce

W dalszym ciągu rośnie liczba upadłości firm w Polsce, ale wolniej niż ostatnio. Z raportu Euler Hermes Collections wynika, że w ciągu 10 miesięcy tego roku zbankrutowało 798 przedsiębiorstw, podczas gdy w 2012 roku w tym samym czasie 773 - jest to więc wzrost o 3 procent.
W październiku upadło 85 spółek (rok temu 93), które zatrudniały blisko 4 tysiące osób.
W dalszym ciągu bardzo duże kłopoty mają między innymi firmy budowlane - mówi Informacyjnej Agencji Radiowej jeden z autorów raportu Grzegorz Błachnio. W budownictwie ponownie było najwięcej upadłości od lipca. Choć, jak dodaje, było ich mniej niż przed rokiem w tej branży.
Analityk zwraca poza tym uwagę na problemy handlu hurtowego oraz detalicznego. W październiku upadło 13 hurtowników oraz 8 firm sprzedaży detalicznej.
Grzegorz Błachnio zwraca poza tym uwagę na duży spadek liczby postępowań układowych. Było ich o połowę mniej niż w ubiegłych miesiącach - stanowiły już tylko 14% ogółu opublikowanych orzeczeń. Jednocześnie osiem wcześniejszych postępowań układowych zakończyło się niepowodzeniem i zostały zmienione w postępowanie likwidacyjne.
W październiku najwięcej upadłości było w województwie dolnośląskim, mazowieckim i małopolskim.

IAR

bEqDvMuW
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)