Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

W Gdyni otwarto terminal kontenerowy

0
Podziel się:

W Gdyni otwarto terminal kontenerowy, jeden z największych na wybrzeżu Bałtyku. Inwestycja powstała dzięki jednemu z największych na świecie operatorów portowych - Hutchinson Port Holdings.

Prezes zarządu terminalu Jerzy Czartowski mówi, że koncepcja Gdynia Container Terminal powstała pięć lat temu. W lipcu ubiegłego roku rozpoczęto budowę, a już w marcu eksploatację. "Możliwości przeładunkowe terminalu są rzędu 150 tysięcy kontenerów rocznie. Obecnie przyjmowany jest jeden statek tygodniowo" - dodaje.
Nowy terminal to - w ocenie prezydenta Gdyni Wojciecha Szczurka - olbrzymi impuls nie tylko dla portu, ale i całego miasta. Jego zdaniem największy na świecie operator kontenerowy, który zdecydował się budować terminal kontenerowy w Gdyni to z jednej strony dowód na potencjał gospodarczy miasta, z drugiej strony to także szansa na rozwój całego otoczenia biznesowego terminalu.
Drugi etap inwestycji rozpocznie się jeszcze w tym roku, zakończy w 2008- ym. Docelowo terminal ma zajmować powierzchnie 15-stu ha i będzie mógł przyjmować 500-set tysiecy kontenerów rocznie.
Z okazji otwarcia, przed północą odbędzie się wielki pokaz sztucznych ogni, widoczny najlepiej z Bulwaru Nadmorskiego.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)