Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W Nepalu narzekają. Odwiedza ich mało turystów

0
Podziel się:

Mimo szeroko reklamowanego Roku Turystyki w Nepalu, w pierwszym półroczu nie odnotowano tam gwałtownego wzrostu liczby zagranicznych turystów.

W Nepalu narzekają. Odwiedza ich mało turystów
(ilkerender/CC/Flickr)

Powodem był zarówno światowy kryzys gospodarczy, jak i niestabilna sytuacja w samym Nepalu.

Ugrupowania polityczne w Nepalu organizowały w okresie sezonu turystycznego strajki paraliżujące życie zarówno w Kathmandu, jak i w różnych regionach kraju. Do strajków dochodziło, mimo iż wcześniej politycy deklarowali wolę ustabilizowania sytuacji. Kłopoty będące wynikiem strajków i ulicznych protestów zniechęciły część cudzoziemców do odwiedzenia Nepalu.

Na brak turystów narzekali organizatorzy trekkingów nawet na najbardziej popularnych szlakach - w rejonie Mount Everestu, Dhaulagiri i Annapurny, czyli najsłynniejszych nepalskich ośmiotysięczników. Tenzing Ongma z osady Manang w rejonie Annapurny wyjaśnia: _ Jest Rok Turystyki 2011. Oczekiwaliśmy licznych turystów, ale jest ich mniej. Nie tylu, ilu się spodziewaliśmy. _

Obsługa ruchu turystycznego stanowi ważne źródło dochodów nepalskiego społeczeństwa.

Czytaj w Money.pl
[ ( http://static1.money.pl/i/h/101/t113509.jpg ) ] (http://wczasy.money.pl/wiadomosci/artykul/wladze;rzymu;wydaly;poradnik;dla;kobiet,61,0,872509.html) Władze Rzymu wydały poradnik dla kobiet 10 tysięcy broszurek, zawierających zbiór zasad bezpieczeństwa dla kobiet w Rzymie rozdano w ostatnich dniach na stacjach metra.
[ ( http://www.iwoman.pl/i/art/220/t47068.jpg ) ] (http://www.iwoman.pl/naluzie/inews/lecisz;do;paryza;sprawdz;co;poleca;lagerfeld,42,0,867370.html) Lecisz do Paryża? Sprawdź co poleca Lagerfeld Dyrektor artystyczny domu mody Chanel zdradza, jakie są jego ulubione sklepy, knajpy i nastrojowe miejsca w stolicy Francji.
[ ( http://www.iwoman.pl/i/art/92/t112220.jpg ) ] (http://www.iwoman.pl/na-serio/ludzie/demi;moore;walczy;z;handlem;ludzmi;w;nepalu,47,0,866095.html) Demi Moore walczy z handlem ludźmi w Nepalu Aktorka wystąpiła w filmie dokumentalnym o niewolnictwie kobiet i dzieci. Podczas jego premiery płakała.
wiadomości
wiadmomości
KOMENTARZE
(0)