Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

W przyszłym tygodniu Kijów odwiedzi wiceprezydent Stanów Zjednoczonych Joe Biden

0
Podziel się:

Ukraina liczy na poparcie Waszyngtonu dla jej wejścia do NATO. Rzecznik ukraińskiego prezydenta, Iryna Wannykowa powiedziała, że wizyta świadczy o roli Ukrainy jako strategicznego partnera Stanów Zjednoczonych. Otwiera ona drogę do konkretnych kroków dotyczących zapewnienia bezpieczeństwa Ukrainy, w tym wejścia do NATO. Zostaną poruszone także kwestie współpracy energetycznej.

Wiceminister spraw zagranicznych Kostiantyn Jelisiejew poinformował, że omówiona zostanie sprawa ewentualnego spotkania Wiktora Juszczenki z Barackiem Obamą. Nie jest wykluczone, że nastąpi to już jesienią.

Tygodnik "Dzerkało Tyżnia" sugeruje, że w czasie rozmów z szefem państwa będzie też mowa o politycznej przyszłości Wiktora Juszczenki i ewentualnej rezygnacji z kandydowania w styczniowych wyborach prezydenckich. Gazeta przypomina, że Joe Biden, jeszcze jako senator, popierał działania Wiktora Juszczenki.

Wiceprezydent spotka się też z premier Julią Tymoszenko, liderem opozycji Wiktorem Janukowyczem oraz kandydatem na prezydenta Arsenijem Jaceniukiem.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)