Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojna w afganistanie
22.03.2009 17:20

Walki w Afganistanie. Zginęły 23 osoby

Większość ofiar rebelianci, ale według afgańskich władz, piątka zabitych to cywile.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/ EPA)

Co najmniej 23 osoby zginęły dzisiaj w Afganistanie. Większość z nich to rebelianci, ale według afgańskich władz, piątka zabitych to cywile.

Armia amerykańska poinformowała, że w północnej prowincji Kunduz zginęło rano pięciu talibów. Rebelianci mieli ponieść śmierć w czasie prowadzonej przez żołnierzy akcji antyterrorystycznej. Przedstawiciel lokalnych władz twierdzi tymczasem, że zabici to nie talibowie, ale bezbronni cywile, wśród nich jego kucharz i kierowca. Afgańczyk powiedział, że Amerykanie wdarli się do jego domu i zaczęli strzelać do domowników.

Afgańska armia poinformowała tymczasem o 17 zabitych i ponad dwudziestu rannych talibach. Wszystko wydarzyło się w południowej prowincji Helmand, kiedy afgańscy żołnierze patrolowali niebezpieczny teren. Afgańska armia nie odniosła strat podczas wymiany ognia.

Z kolei we wschodniej prowincji Khost rebelianci wrzucili bombę do autobusu wiozącego pracowników prywatnej firmy budowlanej. Jedna osoba zginęła, a jedenaście innych zostało rannych.

Tagi: wojna w afganistanie, afganistan, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz