Notowania

wiadomości
18.05.2011 13:40

Warszawa-PKN ORLEN-pikieta

Ponad sześciuset pracowników PKN Orlen domagających się podwyżek płac manifestowało przed siedzibą koncernu w Warszawie. W imieniu Zarządu Międzyzakładowego Związku Zawodowego Pracowników Ruchu Ciągłego w Grupie Kapitałowej Polskiego Koncernu Nafrowego Orlen Spółka Akcyjna złożyli w siedzibie firmy petycję. Związkowcy postulują wypracowanie w czasie zbliżających się mediacji "możliwych do zaakceptowania przez strony konfliktu kompromisowych rozwiązań i zawarcia ich w kończącym spór porozumieniu".

Podziel się
Dodaj komentarz

Spór wokół płac w spółce trwa od połowy kwietnia. Krzysztof Barcikowski, przewodniczący MZZPRC w GK PKN Orlen powiedział Polskiemu Radiu, że związkowcy szykują się do ogłoszenia pogotowia strajkowego. Zamioerzaja przeprowadzić refernedum w spraiw strajku generalnego. Możliwe jednak, że spór uda się zakończyć w przyszłym tygodniu. Na 25 maja zaplanowane są negocjacje płacowe z zarządem PKN Orlen, przy udziale mediatora.
Krzysztof Barcikowski podkreśla, że 250 złotych podwyżki, które Marek Serafin z Zarządu Spółki na początku roku obiecał pracownikom, nie będzie pokrywało nawet tegorocznej inflacji. Dlatego związkowcy domagają się podwyżki w łącznej wysokości 500 złotych brutto, 1200 złotych brutto jednorazowej nagrody dla każdego zatrudnionego pracownika, a także wzrostu uznaniowego płacy zasadniczej naliczeniowo na jednego pracownika o 50 złotych brutto.

Informacyjna Agencja Radiowa

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz