Notowania

wiadomości
01.06.2011 16:56

Warszawa - metro - budowa

Od początku czerwca pełną parą rusza budowa drugiej linii metra, co oznacza dla mieszkańców Warszawy komunikacyjny koszmar w Centrum. Od 4-ego czerwca zamknięta zostanie ulica: Sokola oraz ograniczony zostanie ruch na Grzybowskiej. Od 11-ego czerwca zamknięta zostanie Prosta i Świętokrzyska od Ronda Daszyńskiego do ulicy Jasnej. Co gorsze, te ulice będą nieprzejezdne do końca budowy drugiej linii metra, czyli według planów do końca 2013 roku.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wiceprezydent Warszawy Jacek Wojciechowicz wyjaśnia, że utrudnień w ruchu nie da się uniknąć ponieważ bez ograniczeń nie da ma możliwości wykonania odcinka centralnego 2. linii metra.
Zamknięcie ulic wiąże się ze zorganizowaniem objazdów i zmianami w organizacji ruchu na okolicznych ulicach wyjaśnia miejski inżynier ruchu Janusz Galas. Ulica Grzybowska stanie się objazdem dla komunikacji miejskiej i tam będą poruszały się autobusy komunikacji oraz samochody mieszkańców. nastąpi też zmiana kierunku ruchu na ulicach: Łódzka, Sienna, Śliska, Waliców, zmiany dotyczyć będą też Szkolnej i Pańskiej.
Prezes Metra Jerzy Lejk nie wyklucza, że przy pracach budowlanych stacji Świętokrzyska może czasowo zostać wstrzymany ruch pierwszej linii metra na tej stacji.
Jerzy Lejk zapewnił, że na bardzo wielu odcinkach prace są już bardzo zaawansowane. Obecnie toczą się prace w rejonie trzech stacji 2 linii metra. Na Rondzie Daszyńskiego w rejonie stacji Powiśle oraz w rejonie stacji Stadion. Na stacji Daszyńskiego niedługo rozpocznie się już wylewanie pierwszych stropów.
Władze miasta apelują do kierowców, którzy jeżdżą samochodami w centrum warszawy by od najbliższego weekendu bacznie przyglądali się znakom drogowym, które będą wskazywały, którędy można się poruszać a gdzie wjeżdżać nie wolno.

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz