Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
warszawa
01.06.2008 20:42

Warszawa: Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej

Recital organowy w warszawskiej archikatedrze rozpoczął w WarszawieXVIII Międzynarodowy Festiwal Muzyki Sakralnej. Na inaugurację zagrał francuski organista Jean Paul Imbert , który wykonał utwory Johanna Sebastiana Bacha.

Podziel się
Dodaj komentarz

Tegoroczny, 18 już festiwal, będzie trwał od 1 do 8 czerwca. W programie zaplanowano dziesięć koncertów w stołecznych świątyniach. Podczas festiwalu zostaną także wykonane utwory legendarnego organisty katedry warszawskiej Mieczysława Surzyńskiego, który pozostawił po sobie wiele pięknych, koncertowych utworów, często wykonywanych podczas codziennych koncertów organowych w archikatedrze.

W ramach festiwalu nie zabraknie także koncertów z udziałem kilkuset wykonawców. Wystąpi - między innymi - Chór Chłopięcy i Męski "Poznańskie Słowiki" i Orkiestra Filharmonii Poznańskiej pod dyrekcją Stefana Stuligrosza.

Festiwalowe koncerty odbywają się w archikatedrze, Bazylice Najświętszego Serca Jezusowego na Pradze, w kościołach przy Krakowskim Przedmieściu: Seminaryjnym, Sióstr Wizytek, Bazylice Świętego Krzyża oraz w Kościele świętego Klemensa Hofbauera przy Karolkowej i Kościele Świętego Franciszka Serafickiego na Nowym Mieście.

Festiwal zakończy się koncertem w Kościele Błogosławionego Władysława z Gielniowa na Kabatach. Zaśpiewa Chór Archikatedry Warszawskiej, który świętuje jubileusz 25 - lecia istnienia.

Tradycyjnie poczas festiwalu zostanie wręczona nagroda Prymasa Polski - Srebrna Piszczałka, przynawana za wkład w rozwój muzyki sakralnej w Polsce. W tym roku otrzyma ją ksiądz doktor Antoni Reginek z diecezji katowickiej.

Honorowy patronat nad Festiwalem sprawują Prymas Polski kardynał Józef Glemp i arcybiskup Kazimierz Nycz - metropolita warszawski.

Program festiwalu - w Internecie, pod adresem: www.kapitula.org

Tagi: warszawa, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz