Notowania

warszawa
05.09.2009 13:40

Warszawa: PCK przekazał 140 wyprawek dla uczniów z ubogich rodzin

Polski Czerwony Krzyż przekazał 140 wyprawek szkolnych dla uczniów z ubogich warszawskich rodzin. Na całym Mazowszu PCK zapewni plecaki i zeszyty szkolne dla około tysiąca dzieci ze szkół podstawowych i gimnazjów. 

Podziel się
Dodaj komentarz

Leszek Chemperek z PCK przypomina, że liczba wyprawek szkolnych zależała od chojności sponsorów i darczyńców. Dzięki akcji "Wyprawka dla żaka" wiele dzieci może bez zmartwień rozpocząć rok szkolny - mówi Chemperek. W skład wyprawki wchodzą: plecak, książki, przybory szkolne, ubrania i słodycze.

Wielu rodziców, którzy przyszli po szkolne wyprawki przyznaje, że nie poradziłoby sobie bez takiej pomocy. Pani Maria podkreśla, że dla siedmiorga dzieci dostała z pomocy społecznej tylko 300 złotych. To wystarczyło jedynie na sportowe buty dla trojga dzieci.

Dzieci radują się, że obok tornistrów i zeszytów dostają też inne szkolne prezenty. 11-letniego Roberta szczególnie ucieszyły książki o jego piłkarskich idolach.

Akcja "Wyprawka dla żaka" jest organizowana od siedmiu lat. W tym czasie podarowano dzieciom 65 tysięcy wyprawek szkolnych.

Tagi: warszawa, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz