Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Warszawiacy pomodlą się o pokój w Syrii

0
Podziel się
bEpPZurV

Kościół- Syria - Warszawa- Modlitwa o pokój

Metropolita warszawski wezwał do postu i modlitwy w intencji pokoju w Syrii. Zgodnie z życzeniem papieża, dziś Kościół katolicki modli się i pości prosząc Boga o pokój dla świata. Wszyscy jesteśmy świadkami tragedii, jaka rozgrywa się w Syrii. Najbardziej cierpią niewinni, w tym dzieci - mówi IAR ksiądz Waldemar Cisło ze Stowarzyszenia Pomoc Kościołowi w Potrzebie.
Duchowny zwraca uwagę, że są takie miasta, do których - z powodu konfliktu - nie można dostarczyć żywności i leków. Tak było, w Rablech, gdzie odciętych od świata było 2 tysiące ludzi. Snajperzy strzelali do konwojów humanitarnych, wielu ludzi zginęło - podkreśla duchowny. Dzięki wsparciu finansowemu Polaków, Stowarzyszenie Pomoc Kościołowi w Potrzebie i Caritas Polska niosą ulgę Syryjczykom. W Syrii, Jordanii i Libanie prowadzą i wspierają różne projekty pomocowe.
O godzinie 19.00 W stołecznej archikatedrze rozpocznie się msza w intencji pokoju w Syrii, na Bliskim Wschodzie i na świecie. Po niej przed Najświętszym Sakramentem pomodlimy się na różańcu - mówi IAR proboszcz ksiądz Bogdan Bartołd.
Kościół katolicki stoi na stanowisku, że wojna nie jest sposobem na rozwiązanie konfliktu syryjskiego. Stolica Apostolska wzywa, aby wszelkie trudności pokonać podczas rozmów zwaśnionych stron.

IAR

bEpPZusy
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)