Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Warszawski Nowy Świat najdroższą ulicą handlową w Polsce

0
Podziel się
bEqHukzp

Ranking - najdroższe ulice - Nowy Świat

Warszawski Nowy Świat jest najdroższą ulicą handlową w Polsce i 45 na świecie - tak wynika z raportu firmy doradczej Cushman & Wakefield.
Najdroższa ulica handlowa za granicą jest w Hongkongu - Causeway Bay. Na czele rankingu znalazła się po raz kolejny. Nowojorska Piąta Aleja zajęła 2 miejsce. Najwyższe czynsze za lokal handlowy w Europie notuje się natomiast na Polach Elizejskich w Paryżu.
Raport, przygotowywany przez firmę Cushman & Wakefield od 25 lat, porównuje czynsze w najważniejszych 334 lokalizacjach handlowych w 64 krajach. Nie porównuje średnich czynszów, lecz jest sporządzony na podstawie informacji o najwyższych możliwych do uzyskania stawek najmu w tych lokalizacjach.
Zgodnie z danymi, czynsz na Nowym Świecie w Warszawie, najdroższej ulicy w Polsce, który wynosi 996 euro za metr kwadratowy rocznie. W regionie Nowy Świat wyprzedził między innymi ulice z Bukaresztu i Sofii, ale przegrał z czeską Pragą czy stolicą Ukrainy.
Oprócz zestawienia światowego firma Cushman & Wakefield przygotowała również ranking 12 najdroższych lokalizacji w Polsce. Tuż za Nowym Światem ponownie znalazła się w nim ulica Floriańska w Krakowie z czynszem na poziomie 936 euro za metr kwadratowy rocznie. Trzecie miejsce zajęła warszawska ulica Chmielna.

Informacyjna Agencja Radiowa

bEqHukzS
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)