Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Warszawski Ratusz złozy wniosek do sądu przeciwko KDT

0
Podziel się

Warszawski Ratusz w najbliższych dniach złoży wniosek do sądu przeciwko Kupieckim Domom Towarowym. Kupcy z Placu Defilad zgodnie z umową dzierżawy gruntu, na którym stoją KDT, mieli czas na opuszczenie stoisk do 1 stycznia tego roku. Dziś do hali kupieckiej wkroczyła komisja z ratusza, która sprawdziła, czy kupcy ją opuścili. Jak poinformował Dariusz Piasecki z warszawskiego Ratusza, kupcy z KDT nie wywiązali się ze swojej obietnicy i hala nie jest gotowa do odbioru.

bEgHPVUB

W związku z tym, że kupcy nie opuścili jeszcze hali, w tym tygodniu do sądu wpłynie wniosek o nadanie kaluzuli wykonalności, czyli egzekucji komorniczej - poinformował rzecznik warszawskiego Ratusza Tomasz Andryszczyk.

Prezes spółki KDT Dariusz Połeć deklaruje chęć porozumienia z warszawskim Ratuszem i liczy na ugodę w tej sprawie. Jak podkreśla, kupcy będą nadal handlowali w KDT. Mają też gotowy projekt nowoczesnego domu towarowego, który mógłby powstać przy zbiegu ulic Marszałkowskiej i Złotej. Działki u zbiegu ulic Marszałkowskiej i Świętokrzyskiej to jedna z najlepszych lokalizacji w Warszawie. Władze chcą, by na tym terenie powstało między innymi Centrum Sztuki Nowoczesnej. Działka zostanie też wykorzystana do budowy drugiej linii metra.
W blaszaku KDT jest około 700 stoisk, w których handluje około 2 tysięcy osób.

bEgHPVVe
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)