Notowania

wiadomości
20.11.2011 18:54

Watykan-Benin-papież-pożegnanie

Benedykt XVI zakończył trzydniową wizytę w Beninie i jest w drodze powrotnej do Watykanu. Była to piąta tegoroczna zagraniczna podróż papieża, który wcześniej odwiedził Chorwację, Republikę San Marino, Hiszpanię i Niemcy.

Podziel się
Dodaj komentarz

Po raz pierwszy Benedykt XVI był w Afryce na początku roku 2009, by przekazać tamtejszym biskupom dokument roboczy ich synodu, który odbył się kilka miesięcy później w Watykanie. Do Beninu papież przywiózł napisany przez siebie dokument, podsumowujący jego obrady, których tematem były pojednanie, sprawiedliwość i pokój. Są one niezbędne w codziennym życiu kontynentu afrykańskiego i w pracy ewangelizacyjnej Kościoła - podkreślił papież w stolicy kraju Kotonu, gdzie w niedzielę przed południem odprawił mszę kończącą wizytę. W obecności 80 tysięcy wiernych powtórzył, że za przykładem Jezusa szczególną troską należy otoczyć najuboższych i chorych, zwłaszcza cierpiących na AIDS, do których zaapelował o odwagę. Potępił jednocześnie pogoń za władzą i bogactwem i odbieranie obywatelom nadziei na przyszłość.
Rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi oświadczył przed odlotem, że papież jest niezwykle zadowolony z tej podróży, i zwrócił uwagę, że wyruszył w nią mimo podeszłego wieku. Benedykt XVI skończył w kwietniu 84 lata.

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz