Notowania

wiadomości
19.02.2012 13:46

Watykan-papież-Katedra-Anioł Pański

Benedykt XVI powrócił do tematu misji i władzy papieża. Mówił o tym zarówno podczas porannej mszy, którą koncelebrował z 22 nowym kardynałami po wczrajszym konsystorzu, jak i w rozważaniu przed południowa modlitwą Anioł Pański:

Podziel się
Dodaj komentarz

Kościół nie istnieje dla siebie samego, a jego zadaniem jest otwieranie świata, który ma skłonność do zamykania się w sobie samym i niesienie mu światła, bez którego byłby miejscem nie nadającym się do mieszkania - mówił papież podczas mszy.
W południe Benedykt XVI prosił wiernych o modlitwę w intencji nowych kardynałów, im zaś przypomniał słowa Jezusa, że "kto by chciał być pierwszym między wami, niech będzie niewolnikiem wszystkich". Na koniec prosił Maryję, by pomagała jemu i jego współpracownikom niezmordowanie zabiegać o jedność wierzących oraz z pokorą i odwagą służyć prawdzie w miłości.
Zwracając się do Polaków papież powiedział: "Serdeczne pozdrowienie kieruję do Polaków, a dziś szczególnie do wszystkich polskich kardynałów. Konsystorz jest zgromadzeniem tych, którzy zostali powołani do wspierania następcy Piotra w jego posłudze utwierdzania braci w wierze i głoszenia Ewangelii Chrystusa oraz wymownym znakiem jedności całego Kościoła".
Jutro Benedykt XVI przyjmie nowych kardynałów wraz z rodzinami i przyjaciółmi na specjalnej audiencji.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz