Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
watykan
29.09.2007 11:47

Watykan - ks. Mieczysław Mokrzycki otrzymał sakrę biskupią

Ksiądz Mieczysław Mokrzycki otrzymał z rąk Benedykta XVI sakrę biskupią. Wieloletni drugi sekretarz Jana Pawła II, a ostatnio Benedykta XVI - został w lipcu mianowany arcybiskupem koadiutorem lwowskim. Wraz z nim papież wyświęcił przed południem jeszcze pięciu innych biskupów.

Podziel się
Dodaj komentarz

W ceremonii udział wzięli kardynałowie Franciszek Macharski, Stanisław Dziwisz i Marian Jaworski, którego nowy arcybiskup zastąpi niebawem na lwowskiej stolicy.
Arcybiskup Mokrzycki, przez lata znany jako â?ľdon Mietek", ksiądz Mietek, cieszy się dużą popularnością i życzliwością. Kiedy z ust Benedykta XVI padło jego imię, obecni w bazylice zareagowali burzą oklasków. Papież pozdrowił kardynała Jaworskiego, któremu teraz pomagać będzie jego były sekretarz. Zwrócił się też do biskupów łacińskich i grekokatolickich Ukrainy, życząc im błogosławieństwa Bożego na trudy podejmowane dla zachowania w tym kraju i przekazywania przyszłym pokoleniom â?ľuzdrowicielskiej i krzepiącej mocy Ewangelii".
Benedykt XVI udzielił sakry także pięciu innym biskupom. Wszystkich wezwał, aby byli â?ľaniołami stróżami" dla powierzonych sobie Kościołów i bronili wiernych przed próbami przekonywania ich, że Bóg jest przeszkodą dla wolności człowieka i dlatego należy się Go pozbyć. â?ľKto odsuwa Boga, nie czyni człowieka wielkim, lecz odbiera mu jego godność. Wówczas człowiek staje się nieudanym wytworem ewolucji"- powiedział papież.

Tagi: watykan, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz