Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
papież
07.04.2013 17:16

Watykan: Papież Franciszek wspominał Jana Pawła II

Zmarłego osiem lat temu, w wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego Jana Pawła II wspomniał w południe papież Franciszek.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Eric Draper/public domain)

Zmarłego osiem lat temu, w wigilię Niedzieli Miłosierdzia Bożego Jana Pawła II wspomniał w południe papież Franciszek. Obejmie on dziś wieczorem w posiadanie bazylikę św. Jana na Lateranie - katedrę Biskupa Rzymu - i przy okazji odsłoni tam tablicę upamiętniającą papieża Polaka.

Święto Miłosierdzia Bożego ustanowił Jan Paweł II w 2000 roku, podczas kanonizacji jego apostołki, siostry Faustyny Kowalskiej. Przypomniał o tym papież Franciszek w rozważaniu przed południową modlitwą maryjną Regina Coeli, po czym dodał: _ - W każdym czasie i na każdym miejscu są błogosławieni, którzy wierzą, że Jezus Chrystus jest miłością Boga wcielonego, wcielonym Miłosierdziem. A dotyczy to każdego z nas _.

Ze swej strony, podkreślił papież, Kościół posłany został, by odpuszczać ludziom grzechy, a tym samym zasiewać pokój w sercach, żeby panował on także w relacjach, w społecznościach, w instytucjach. Żegnając się z wiernymi papież Franciszek zaprosił ich na uroczystość na Lateranie.

Czytaj więcej w Money.pl
Niemcy wolą Franciszka niż Benedykta XVI Niemieccy katolicy mają też nadzieję, że nowy papież będzie w stanie wprowadzić zmiany w Kościele.
Papież mówił o nienawiści, zemście i miłości Papież Franciszek wyraził pragnienie, by tajemnica i siła zmartwychwstania Chrystusa przywróciły ufność i nadzieję.
Historyczne spotkanie! Dwaj papieże razem Po wspólnej modlitwie i rozmowie Franciszek i Benedykt XVI zjedli razem obiad, w którym uczestniczyli też papiescy sekretarze.
Tagi: papież, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz