Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
papież
20.03.2013 09:07

Watykan: Papież z innymi wyznaniami

Papież Franciszek spotka się dzisiaj z przedstawicielami innych wyznań. Do Watykanu przyjadą zarówno duchowni innych kościołów chrześcijańskich jak i goście reprezentujący inne religie.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Radek Pietruszka)

Jak informuje z Watykanu specjalny wysłannik Polskiego Radia Wojciech Cegielski, spotkanie zaplanowano o 11.00 w Sali Klementyńskiej, tej samej w której Franciszek rozmawiał po swoim wyborze z kardynałami. Tym razem papież spotka się przedstawicielami innych wyznań i religii. Większość z papieskich gości była obecna także wczoraj na inauguracyjnej mszy na placu świętego Piotra.

Na spotkaniu w Sali Klementyńskiej mają pojawić się 33 delegacje innych kościołów chrześcijańskich, w tym 14 przywódców kościołów wschodnich. Wśród nich mają być ekumeniczny patriarcha Konstantynopola Bartłomiej I oraz przywódca ormiańskiego kościoła prawosławnego Karekin II. Będą także luteranie, anglikanie i buddyści.

Na spotkaniu będą jednak nie tylko chrześcijanie. _ - Bardzo ważna będzie delegacja żydowska, składająca się z 16 osób. Chodzi o społeczność żydowską Rzymu czy też organizacje międzynarodowe jak Światowy Kongres Żydów _ - zapowiada rzecznik Watykanu ksiądz Federico Lombardi. Do papieża przyjadą także muzułmanie, buddyści i sikhowie.

Czytaj więcej w Money.pl
Oto, co o nowym papieżu myślą Amerykanie Trzy czwarte amerykańskich katolików jest zadowolonych z wyboru nowego papieża Franciszka - wynika z najnowszego badania Pew Research Center.
Zrobią z tanga modlitwę. Dla nowego papieża Ogólnopolskie Spotkania Młodych Lednica 2000 odbywają się od 1997 roku. Rokrocznie uczestniczy w nich od kilkudziesięciu do ponad 150 tysięcy osób.
Papież napisał do wiernych. Na Twitterze Wiadomości od Franciszka dotyczą posługi biskupa Rzymu i obowiązków chrześcijan. Zredagowano je w kilku językach, między innymi po polsku.
Tagi: papież, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz