Notowania

sejm
16.12.2008 09:38

Weta kluczowym punktem posiedzenia Sejmu

Chodzi o osiem ustaw, w tym pakiet reformujący służbę zdrowia oraz ustawę o emeryturach.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Tomasz Gzell)

Sejm rozpoczyna dziś ostatnie w tym roku posiedzenie. Kluczowym jego punktem będą prezydenckie weta. Chodzi o osiem ustaw, w tym pakiet reformujący służbę zdrowia oraz ustawę o emeryturach i rentach z Funduszu Ubezpieczeń Społecznych.

Na razie nie wiadomo, czy Sejm na tym posiedzeniu zajmie się zawetowaną wczoraj przez prezydenta ustawą o emeryturach pomostowych - nie ma tego w harmonogramie. Marszałek SejmuBronisław Komorowskiuzależnia to od negocjacji pomiędzy klubami.

*POSŁUCHAJ MARSZAŁKA SEJMU: *

Przewodniczący klubu POZbigniew Chlebowskiliczy na to, że Lewica pomoże odrzucić prezydenckie weta, również w kwestii _ pomostówek _. Ważnym elementem prowadzonych od kilkunastu dni rozmów jest kompromis zawarty w tzw. ustawie o świadczeniach nauczycielskich - dodaje Chlebowski:

POSŁUCHAJ ZBIGNIEWA CHLEBOWSKIEGO:

Projekt przewiduje, że z uprawnień mogą skorzystać tylko ci nauczyciele, którzy mają 20-letni staż pracy z dziećmi. Zakłada też, że wcześniejsze emerytury dla tej grupy zawodowej będą obowiązywały do 2028 roku. Warunkiem jest także, by osoby, które zdecydują się na taką emeryturę nie pracowały później w zawodzie nauczyciela.

*ZOBACZ TAKŻE: *

* [ Od 1 stycznia nikt nie przejdzie na wcześniejszą emeryturę ]( http://news.money.pl/artykul/od;1;stycznia;nikt;nie;przejdzie;na;wczesniejsza;emeryture,184,0,408760.html )
* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: sejm, wiadomości, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz