Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Wiedeń: Msza za powodzenie w meczu z Austrią

0
Podziel się:

Kapelan Euro ksiądz Krzysztof Pelczar odprawił w Wiedniu mszę za powodzenie naszej reprezentacji podczas meczu z Austrią. W polskim kościele na Rennweg licznie stawiła się i miejscowa Polonia, i kibicie, którzy przyjechali do stolicy Austrii wspierać Biało-Czerwonych.

bESrEriZ

Wiernych przywitała piosenka, zagrzewająca do walki na boisku. Następnie, ksiądz Pelczar przekazał podziękowania od zespołu Polski za duchowe wsparcie. Zebrani w kościele dostali gwizdki, by zachęcać do kibicowania naszej reprezentacji. Ksiądz Pelczar zachęcał wiernych, by zagwizdali wszyscy razem.

W homilii, kapłan Euro mówił, ze piłka nożna wywołuje emocje, ale należy je kontrolować. Ksiądz Pelczar podkreślał, że futbol to nie tylko sport, ale też nastawienie do życia, należy bowiem mieć charakter, by stawić czoła przeciwnikowi.

Polski kościół w Wiedniu był przystrojony akcesoriami kibica - chorągiewkami i piłkami, na zewnątrz zaś wisiały narodowe flagi. Kibice uważają, że msza za reprezentację pomoże, ale Biało-Czerwoni muszą też polegać na swoich umiejętnościach, a nie tylko na Bożej Opatrzności.

bESrErjC
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)