Notowania

wiadomości
05.06.2012 15:45

Wielka Brytania - sztafeta olimpijska -incydent

W północnej Irlandii, grupa radykalnych republikanów zmusiła sztafetę olimpijską do zmiany trasy. Od ponad dwóch tygodni sztafeta z płomieniem olimpijskim, przemierza Wyspy Brytyjskie.

Podziel się
Dodaj komentarz

8 tysięcy uczestników sztafety przemierzy w sumie 12 tysięcy kilometrów, a płomień dotrze do Londynu 27 lipca, na otwarcie Igrzysk. Było to pierwsze zakłócenie na jej trasie odkąd wyruszyła 19 maja z Kornwalii. Do incydentu doszło w Londonderry, leżącym na froncie katolicko-protestanckich starć począwszy od 17 wieku.
Dzisiaj, kiedy pochodnia zbliżała się do ratusza, trasę zablokowała grupa republikańskich przeciwników porozumienia pokojowego. Doszło do bijatyki i policja skierował sztafetę okrężną drogą do Mostu Pokoju. Aresztowano jednego z protestujących radykałów, który stanie przed sądem za zakłócenie porządku. Te wydarzenia potępili politycy z obu społeczności Ulsteru.
4 lata temu, przed olimpiadą w Pekinie, kiedy płomień zawitał do Londynu, doszło do prób zakłócenia sztafety ze strony zwolenników wolnego Tybetu, odpartych przez chińskich agentów ochrony w sztafecie. Tym razem pochodnia również przemierza Wyspy Brytyjskie w eskorcie policji.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz