Notowania

wiktor juszczenko
11.09.2008 17:14

Wiktor Juszczenko rozwiąże parlament?

Zdaniem ukraińskiego prezydenta, koalicja Bloku Julii Tymoszenko i Partii Regionów przygotowuje przewrót polityczny.

Podziel się
Dodaj komentarz
(EPA/PAP)

*Zdaniem ukraińskiego prezydenta, koalicja Bloku Julii Tymoszenko i Partii Regionów przygotowuje przewrót polityczny. By temu zapobiec prezydent najprawdopodobniej rozwiąże w połowie października parlament. *

Juszczenko twierdzi, że przewrót ma nastąpić poprzez zmianę pełnomocnictw poszczególnych organów władzy. Jest to związane między innymi - z wyborami w 2010 roku. Już wcześniej prezydent nazywał wspólne przyjęcie przez Partię Regionów i Blok Julii Tymoszenko ustaw ograniczających jego władzę przewrotem konstytucyjnym.

Prestiżowy Komitet Wyborców Ukrainy jest przekonany, że Wiktor Juszczenko rozwiąże parlament. Organizacja zajmująca się monitoringiem kampanii wyborczych twierdzi, że wybory odbędą się 21 grudnia. Jej przewodniczący Ihor Popow jest przekonany, że powołanie koalicji Bloku Julii Tymoszenko i Partii Regionów będzie oznaczało albo znaczne ograniczenie uprawnień prezydenta albo usunięcie Wiktora Juszczenki ze stanowiska.

Z kolei gazeta Segodnia zwraca uwagę, że partie polityczne już rezerwują miejsce na billboardach. Przedstawiciele ugrupowań w rozmowach z agencjami reklamowymi mówią, że wybory odbędą się w grudniu.

Tagi: wiktor juszczenko, wiadomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz