Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Właściciel zaginionego statku "Arctic Sea" otrzymał żądanie okupu

0
Podziel się:

Fiński armator - właściciel zaginionego statku "Arctic Sea" otrzymał żądanie okupu. Informację taka przekazała fińska policja. Nie ujawniono jednak, o jaką sumę może chodzić. Według rosyjskich mediów, może to być półtora miliona dolarów.           

Nadal nie wiadomo, gdzie może się znajdować statek pływający pod maltańską banderą z rosyjską załogą. W południe pojawiła się informacja, że z jednostki wysłano krótki sygnał świadczący o tym, że jest na wodach Zatoki Biskajskiej. Jednak francuska marynarka wojenna zaprzeczyła tym informacjom. Wcześniej podawano, że zaginiona jednostka jest w pobliżu Wysp Zielonego Przylądka. Płynie w tamtym kierunku rosyjski okręt wojenny.

Łączność ze statkiem wyładowanym drewnem, który wypłynął 23 lipca z Finlandii i zmierzał do Algierii urwała się ponad dwa tygodnie temu. Ostatni sygnał odebrano 30 lipca z okolicy wybrzeży francuskich.

Prezydent Rosji Dmitrij Miedwiediew polecił ministerstwu obrony podjęcie działań mających na celu odnalezienie statku i w razie konieczności - uwolnienie załogi.

Eksperci porównują tę sprawę z akcjami piratów u wybrzeży Somalii, ale zwracają uwagę na stosunkowo niską wartość ładunku i samego niewielkiego 4-tysięcznika. Do tej pory ataki piratów na wodach europejskich zdarzały się niezwykle rzadko, a zaginięcie statku na jednym z najbardziej uczęszczanych szlaków handlowych, jest zagadką.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)