Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wlk. Brytania-Benedykt XVI-media

0
Podziel się

Zakończona wczoraj wieczorem papieska wizyta w Wielkiej Brytanii była niezwykle obszernie transmitowana i komentowana przez główne kanaly telewizyjne. Krytycy twierdzą, że proporcja poświęconego jej czas antenowego była niewspółmierna do liczby katolików w brytyjskim społeczeństwie.

bEhZPxAR

Była to pierwsza państwowa i druga pastoralna wizyta papieska w ponad 15-wiekowej historii chrześcijaństwa na Wyspach. Ale - jak twierdza komentatorzy - nie wykluczone, że dla telewizji ważniejsze były fotogeniczność papieskiego ceremonialu i doświadczenie poprzedniej wizyty Jana Pawła II w 1982 roku. Koordynator z ramienia brytyjskiego rządu, lord Patten prognozował jeszcze w sierpniu, że media będą pokazywać tę wizytę od deski do deski.
Dyrektor generalny BBC, Mark Thompson też już dużo wcześniej sugerował skalę transmisji i informacji w wywiadzie udzielonym telewizji watykańskiej, że BBC postara się zapewnić, aby radio, telewizja i internet pokryły wszystko, co papież będzie robił podczas pobytu w Wielkiej Brytanii, dając publiczności poczucie, że jest na miejscu, uczestniczy w tym historycznym momencie.
Komentatorzy oceniają, że obawy, iż obecny papież jest mniej charyzmatyczny i "medialny" okazały się płonne i wizyta Benedykta XVI była równie udana z punktu widzenia mediów, co z perspektywy Kościoła, który dowiódł, że potrafi je po mistrzowsku zaprząc do głoszenia swego posłania.

bEhZPxBu
media
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)