Notowania

wlk.brytania
24.06.2010 13:29

Wlk.Brytania - Picasso - stypendia

Brytyjska fundacja dobroczynna sprzedała na aukcji dzieło Picassa, aby sfinansować stypendia dla uzdolnionej muzycznie i aktorsko młodzierzy z ubogich rodzin. Dom aukcyjny Chrisie's sprzedał obraz anonimowemu nabywcy za 34 miliony 700 tysięcy funtów.

Podziel się
Dodaj komentarz

Portret przyjaciela Picassa, malarza Angela Fernandeza de Soto w zadymionej kafejce przy kieliszku absyntu, pochodzi z 1903 roku, z tak zwanego "błękitnego okresu" twórczości artysty.

Fundacja Andrew Lloyd Webbera nabyła go 15 lat temu za 16 milionów funtów, ale uznała, że nie może wiązać tak wielkich pieniędzy w jednym obrazie.

"Naprawdę musimy mieć środki na wspieranie młodzieży w teatrze muzycznym i pieniądze z tej sprzedaży z pewnością nam to umożliwią" - powiedział założyciel fundacji, Andrew Lloyd Webber dziennikowi "The Daily Telegraph".

Kompozytor dodał, że na tę decyzję wpłynęła rosnąca popularność jego telewizyjnych konkursów wyławiających talenty do ról w musicalach na scenach Londynu. Pierwszy taki program, który wyłonił Marię z musicalu "Dźwięki muzyki" Rogersa i Hammersteina, przyciągnął 300 amatorek. Najnowszy, do roli Dorothy w "Czarnoksiężniku z krainy Oz" - aż 10 tysięcy.

Tagi: wlk.brytania, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz