Notowania

lotnisko
16.04.2010 14:22

Wlk.Brytania - zamknięte lotniska

Brytyjskie lotniska pozostają zamknięte po wybuchu wulkanu na Islandii. Pierwotnie przewidywano, że loty zostaną wznowione dziś rano, ale cała brytyjska przestrzeń powietrzna jest nadal zamknięta.

Podziel się
Dodaj komentarz

Wyjątkowo, w nocy zezwolono na przylot 5 samolotów z Ameryki. Lądowały w Belfaście i Glasgow na zachodnim wybrzeżu, gdzie zapylenie jest mniejsze.

Na północy Szkocji, a zwłaszcza na wysuniętych na północny wschód archipelegach Szetlandów i Orkadów, wulkaniczny pył zaczął już osiadać na ziemi. Mieszkańcy informują o przykrym zapachu siarkowodoru, przypominającym odór zepsutych jaj, ale pył jest podobno niegroźny dla zdrowia.

Brytyjskie lotniska zamieniły się w wielkie parkingi samolotów, a terminale niemal opustoszały, bo większość podróżnych zdołała znaleźć noclegi. Ubożsi, których na to nie stać, koczują jednak w terminalach.

Linie British Airways zwróciły zawiedzionym pieniądze za bilety, inni przewoźnicy proponują nowe terminy lotów, ale najwcześniej w niedzielę, lub poniedziałek, a często później. Tylko wczoraj od południa do północy odwołano 4 tysiące lotów.

Tagi: lotnisko, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz