Notowania

wiadomości
19.09.2011 13:40

Włochy - przerwa w lecie

Gwałtowne opady deszczu i burze, nagłe obniżenie temperatury i śnieg w górach to pierwsze oznaki jesieni we Włoszech. Synoptycy uspokajają, że lato powróci, ale nie będzie już tak upalnie, jak do tej pory

Podziel się
Dodaj komentarz

Na północy Włoch doliczono się 80 tysięcy błyskawic w ciągu 24 godzin. Prawdziwy rekord; poprzedni wynosił równo połowę. Burzom, które szybko przeniosły się do centrum kraju, towarzyszyły obfite opady. W górach, na wysokości 1500 metrów, spadł pierwszy śnieg. W Rzymie zalanych było rano aż sześć stacji metra. Niepogoda nie oszczędziła i południa Włoch: w Kalabrii deszcz spadł po raz pierwszy od trzech miesięcy. W Palermo tornado zerwało cumy stojącego w porcie promu, który uszkodził okręt marynarki wojennej, a na tamtejszym lotnisku wywróciło samolot.
Synoptycy twierdzą, że skończyło się nietypowe długie i upalne włoskie lato, gdy temperatura, zwłaszcza w ostatnich dniach, przekraczała wszędzie 30 stopni Celsjusza. Na jesień jednak trzeba jeszcze będzie poczekać. Już we wtorek ma wrócić słońce i ciepło, do 25 stopni.

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz