Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Włoscy marynarze gotowi pomóc dzieciom imigrantów

0
Podziel się
bEpCDYdN

Włochy-Lampedusa-dzieci-wojsko

Włoscy marynarze chcieliby zaopiekować się dziećmi uratowanymi w piątek z tonącego kutra z uchodźcami z północnej Afryki. Okręt patrolowy Libra, na którym pełnią służbę wojskowi, jest jedyną jednostką włoskiej marynarki wojennej dowodzoną przez kobietę.
Kapitan Catia Pellegrini jest wzruszona inicjatywą swoich marynarzy. Sama nie jest matką, ale towarzystwo czworga małych uchodźców, których po uratowaniu na wodach w pobliżu Malty włoska jednostka przywiozła dziś do Porto Empedocle na Sycylii, wywarło na niej niezatarte wrażenie. Do tej pory nie udało się odnaleźć rodziców nieletnich, co jest niezbędnym warunkiem, by można mówić o ich adopcji. Gdyby to było niemożliwe, marynarze chcieliby się nimi przynajmniej zaopiekować.
Coraz częściej wśród imigrantów płynących do Włoch są dzieci - od niemowląt czasem urodzonych w podróży po nastolatki. Nieletni są również wśród ofiar takich tragedii, jak piątkowa, w której życie straciło co najmniej 188 osób, czy jeszcze większa, do której doszło 3 października w pobliżu Lampedusy, a w której zginęły 363 osoby.

IAR

bEpCDYeq
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)