Notowania

wiadomości
02.08.2012 17:52

Woodstock - Pieronek - związki partnerskie - in-vitro

Biskup Tadeusz Pieronek spotkał się z uczestnikami Przystanku Woodstock w Kostrzynie nad Odrą. Z młodymi ludźmi rozmawiał między innymi o związkach partnerskich i zapłodnieniu in-vitro.

Podziel się
Dodaj komentarz

Zdaniem biskupa Pieronka Kościół sprzeciwia się zapłodnieniu in-vitro, ponieważ nie jest to proces naturalny. Hierarcha kościelny zwrócił też uwagę, że w tym wypadku nowe życie rodzi się kosztem innych "istnień ludzkich". Zdaniem Pieronka, gdyby nauka poszła na tyle do przodu, że narodziny dziecka nie oznaczałyby śmierci innych zarodków, Kościół byłby gotowy do dyskusji. Jak twierdzi biskup Tadeusz Pieronek kwestia zapłodnienia in-vitro wymaga jednak uregulowania prawnego.
Podobnie hierarcha wyraził się o związkach partnerskich. Pieronek przestrzegł jednak przed zrównaniem w prawach związków partnerskich i małżeństwa. O takim zagrożeniu, zdaniem hierarchy, świadczą przykłady innych państw.
Biskup Tadeusz Pieronek jest drugim hierarchą Kościoła katolickiego, który spotkał się z uczestnikami Przystanku Woodstock. W 2007 roku Kostrzyn nad Odrą odwiedził arcybiskup Józef Życiński.

IAR

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz