Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wrocław
06.05.2008 20:51

Wrocław walczy o siedzibę EIT

Decyzja w sprawie siedziby Instytutu zapadnie za niecałe 4 tygodnie.

Podziel się
Dodaj komentarz

*Wrocław to miasto pełne zapału, inwencji i energii - tak Polacy zachwalali w Brukseli kandydaturę stolicy Dolnego Śląska na siedzibę Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii. *

Dziś promowali się też rywale Wrocławia - Wiedeń wraz z Bratysławą, Budapeszt, oraz Sant Cugat Del Valles pod Barceloną. Decyzja w sprawie siedziby Instytutu zapadnie za niecałe 4 tygodnie.

Polska prezentacja przygotowana przez profesora Jerzego Langera pokazywała zaanagażowanie Wrocławia w utworzenie Europejskiego Instytutu Innowacji i Technologii.

Wiceminister nauki i szkolnictwa wyższego Maria Orłowska zapowiada wizyty w europejskich stolicach i przekonywanie do polskiej kandydatury. - _ Mamy bardzo poważną konkurencję, ale jesteśmy dobrej myśli _ - dodała wiceminister.

Prawdopodobnie najpoważniejszym rywalem Wrocławia jest Budapeszt. Węgry nie mają jeszcze u siebie żadnej, unijnej instytucji, w Polsce mieści się natomiast już europejska agencja do spraw granic.

Walka o siedzibę Instytutu to walka nie tylko o prestiż, ale też o bardzo duże pieniądze. Rywalizacja między miastami staje się więc coraz bardziej zacięta i coraz częściej mówi się o tym, że jeśli pod koniec maja nie będzie porozumienia, wtedy w Bruskeli powstanie tymczasowa siedziba.

Tagi: wrocław, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, najważniejsze, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz