Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Wydawca Gazety Bytowskiej uniewinniony

0
Podziel się

Słupski sąd rejonowy uniewinnił wydawcę Gazety Bytowskiej od zarzutu złamania prawa prasowego. Na forum internetowym gazety pojawiały się wpisy, nawołujące do zlinczowania miejscowego komornika. Według prokuratury Leszek Szymczak nie usuwając obraźliwych postów, postępował niezgodnie z prawem.

bDSdOWyd

Sąd rejonowy w Słupsku uznał, że prawo prasowe tego typu kwestii nie reguluje, a wpisy internautów nie są materiałem dziennikarskim. Może je najwyżej traktować jako listy do redakcji. Żaden przepis nie reguluje też, według sądu, w jakim czasie wydawca miałby usuwać niecenzuralne czy kontrowersyjne wpisy.

Leszek Szymczak jest zadowolony z wyroku, w jego opinii to sygnał dla polityków, by jak najszybciej zmienić archaiczne prawo prasowe.

Wyrok nie jest prawomocny. Na razie nie wiadomo czy prokuratura rejonowa w Bytowie się od niego odwoła. To już trzeci proces w tej sprawie. W marcu ubiegłego roku sąd warunkowo umorzył postępowanie na rok. Leszek Szymczak odwołał się od tej decyzji. Sąd okręgowy w Słupsku nakazał więc sprawę rozpoznać raz jeszcze.

bDSdOWyG
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)