Notowania

żałoba narodowa
22.02.2009 15:00

Żałoba Narodowa na Słowacji

W wypadku autobusu zginęło 12 osób, 20 zostało rannych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Andrzej Grygiel)

*Dziś dzień żałoby narodowej na Słowacji po wczorajszym wypadku autobusu, który zderzył się z pociągiem na przejeździe kolejowym. *

Zginęło 12 osób, 20 zostało rannych, w tym 6 ciężko. Poszkodowani trafili do szpitali w Bańskiej Bystrzycy, Popradzie i Koszycach.

Do tragedii doszło w pobliżu ośrodka narciarskiego Połomka - Bucznik, kilkadziesiąt kilometrów od Bańskiej Bystrzycy. Autobus, wiozący słowackich turystów, wjechał na niestrzeżony przejazd kolejowy, wprost pod nadjeżdżający skład. Według świadków, autobus nie zdołał zjechać z przejazdu kolejowego z powodu problemów technicznych.

Wypadek w Połomce to jedna z największych katastrof w historii Słowacji. Słowackie media przypominają, że na wspomnianym przejeździe już wcześniej dochodziło do tragicznych wypadków. Przed dwoma laty zginęły tu dwie osoby. Rodziny ofiar mają pretensje do drogowców, iż niezwykle uczęszczany przejazd, nie został należycie oznaczony.

ZOBACZ TAKŻE:

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: żałoba narodowa, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz