Notowania

Zapalenie opon mózgowych po skażonym leku. Są ofiary

W Stanach Zjednoczonych 12 osób zmarło na zapalenie opon mózgowych spowodowane skażeniem leku przeciwbólowego jednej z amerykańskich firm.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Armin Kubelbeck/CC/Wikimedia)

*W Stanach Zjednoczonych 12 osób zmarło na zapalenie opon mózgowych spowodowane skażeniem leku przeciwbólowego jednej z amerykańskich firm. Amerykańskie służby medyczne zapewniają, że choroba nie jest zaraźliwa. *

Amerykański Ośrodek Zwalczania Chorób Zakaźnych poinformował, że na Florydzie zmarł 70-letni mężczyzna. To 12. śmiertelna ofiara epidemii. Około 120 osób zachorowało na zapalenie opon mózgowo-rdzeniowych, ale ich życiu nie zagraża niebezpieczeństwo. Najwięcej przypadków tej choroby zanotowano w stanie Tennessee, gdzie stwierdzono 45 infekcji i gdzie zmarło 6 osób.

Źródłem choroby okazał się sterydowy środek przeciwbólowy, który podawano w formie zastrzyku. Lek rozprowadzała firma farmaceutyczna z Massachusetts The New England Compounding Center, która po interwencji władz federalnych dobrowolnie wycofała z rynku wszystkie swoje produkty. Według najnowszych informacji, skażony preparat sterydowy otrzymały 73 placówki medyczne z 23 stanów.

Tagi: zapalenie opon mózgowych, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz