Notowania

polska
13.11.2008 19:00

"Zapowiedzi Rosji o możliwości przerwania budowy Gazociągu Północnego, są zgodne z polskimi przewidywaniami"

Premier Donald Tusk ocenił, że zapowiedzi Rosji o możliwości przerwania budowy Gazociągu Północnego, są zgodne z polskimi przewidywaniami. Szef polskiego rządu, po spotkaniu w Paryżu z Nicolasem Sarkozym, podkreślił, że w sytuacji kryzysu gospodarczego, spadających cen ropy, a za nimi gazu, może brakować źródeł finansowania tego projektu.

Podziel się
Dodaj komentarz

Donald Tusk dodał, że rurociąg łączący Rosję i Niemcy po dnie Bałtyku, jest znacznie droższy w konstrukcji, niż biegnący lądem.

O możliwości wstrzymania inwestycji poinformował wczoraj Władimir Putin. Stwierdził, że może do tego dojść, jeśli kraje Europy Zachodniej nie będą zainteresowane odbiorem odpowiedniej ilości rosyjskiego surowca.

Odnosząc się do negocjacji Brukseli z Rosją o nowej umowie o współpracy, premier Tusk ocenił, że stosunki z Moskwą muszą opierać się respektowaniu przez Kreml zobowiązania, które sam podjął. Dodał, że Unia Europejska musi mówić jednym głosem w rozmowach z Moskwą. Donald Tusk zapewnił, że cała Wspólnota Europejska chce dobrych stosunków ze swoim największym sąsiadem.

Tagi: polska, wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz