Notowania

zbrodnia katyńska
19.02.2012 13:10

Zbrodnia katyńska. Rodzina broni Stalina

Wnuk Stalina domaga się przeprosin od szefa archiwów Federalnej Służby Bezpieczeństwa za przypisanie jego dziadkowi odpowiedzialności za zbrodnię katyńską.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Ency/public domain)

To już kolejna skarga złożona przez Jewgienija Dżugaszwilego w moskiewskim sądzie w związku z uznaniem przez Rosję odpowiedzialności Józefa Stalina za rozstrzelanie wiosną 1940 roku polskich jeńców wojennych.

Wnuk komunistycznego przywódcy w ubiegłym roku wystąpił z podobnymi pretensjami wobec telewizji państwowej, ale sąd skargę odrzucił. Odrzucona została też jego skarga na uchwałę Dumy Państwowej, w której rosyjscy posłowie stwierdzili, że Stalin wydał rozkaz zamordowania polskich oficerów.

Tym razem Jewgienij Dżugaszwili domaga się przeprosin od szefa archiwów FSB Wasilija Kristoforowa, który w listopadzie ubiegłego roku miał obarczyć jego dziadka odpowiedzialnością z katyńską zbrodnię. Wnuk dyktatora twierdzi, że Józef Stalin nie wydawał takiego rozkazu i wszelkie sugestie na ten temat naruszają jego godność.

Czytaj o zbrodni katyńskiej w Money.pl
Zmarła jedyna córka Stalina Swietłana Alliłujewa, która w roku 1967 uciekła z ZSRR na Zachód, zmarła w wieku 85 lat w USA.
Przełom w sprawie Katynia. "Polityczna decyzja" Prawnicy na polecenie władz pracowali nad propozycjami zmian w prawie Rosji.
"Dzieci ofiar Katynia nie cierpiały". Buta Rosji Władze Rosji piszą, że Polsce nie należy się zadośćuczynienie finansowe ze zbrodnię katyńską.
Tagi: zbrodnia katyńska, katyń, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz