Trwa ładowanie...
Zaloguj
Notowania
Przejdź na

Zdrowie - lekarze - umowy

0
Podziel się:

Nawet połowa lekarzy mogła nie podpisać umów dotyczących wystawiania recept na leki refundowane - wynika z informacji Naczelnej Rady Lekarskiej. Chodzi o lekarzy, którym na przełomie czerwca i lipca kończyły się takie umowy. Fundusz Zdrowia informuje, że niepodpisane umowy to znikoma liczba.

Prezes Narodowego Funduszu Zdrowia Agnieszka Pachciarz podkreśliła w rozmowie z IAR, że nie ma obecnie sygnałów świadczących o wypisywaniu recept pełnopłatnych. Zaznaczyła, że każdy lekarz powinien poinformować pacjenta, czy ma podpisaną umowę na wystawianie recept z lekami refundowanymi. Wyraziła nadzieję, że jeśli są lekarze, którzy nie podpisali stosownych umów, to zrobią to jak najszybciej, dla dobra swoich pacjentów.
Prezes Naczelnej Rady Lekarskiej Maciej Hamankiewicz powiedział IAR, że umowy są podpisywane ale zaznaczył, że wszystkich niekorzystnych zapisów nie udało się wyeliminować. Według niego, brak precyzji w zapisach umów sprawia, że nadal lekarze mogą być karani według uznania kontrolera.
Zgodnie z wynegocjowanymi zapisami umów, teraz lekarze mogą być ukarani grzywną 200 złotych na niewłaściwe wypisanie recepty. Stare umowy przewidują kary do wysokości trzech pensji. Kary były powodem dwóch protestów lekarzy: na początku stycznia i lipca tego roku.

IAR

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)