Ze zmiennym szczęściem startowali polscy sportowcy na Igrzyskach Olimpijskich w Pekinie

0

Emocji kibicom dostarczyły finałowe pojedynki naszych sportowców- żeglarzy oraz lekkoatletów - Artura Nogi i Barbary Madejczyk.

Mateusz Kusznierewicz i Dominik Życki zajęli czwarte miejsce w żeglarskiej klasie Star . Polska załoga wygrała ostatni wyścig, ale to nie wystarczyło do zdobycia nawet brązowego medalu. Złoty medal w tej dyscyplinie zdobyli Brytyjczycy, srebro przypadł Brazylii, a brąz Szwedom. O kolejności na podium zdecydował ostatni wyścig. Prowadzący w klasyfikacji Szwedzi zajęli w nim ostatnie miejsce i zamiast złotego medalu muszą zadowolić się brązowym krążkiem.

Artur Noga zajął piąte miejsce w finale olimpijskim na dystasnie 110 metrów przez płotki. Złoty medal zdobył Kubańczyk Dayron Robles. Drugi był Amerykanin David Payne, brąz przypadł jego rodakowi Davidovi Oliverowi. Polak uzyskał czas 13.36 sekundy.

Barbara Madejczyk zajęła siódme miejsce w finale olimpijskim rzutu oszczepem. Złoty medal zdobyła Czeszka Barbora Spotakova , która rzuciła 71.42 metra. Srebro przypadło Rosjance Marii Abakumowej. Brąz dla Niemki Christiny Obergfoell.

Polska sztafeta sprinterek na dystansie 4x100 metrów pobiegnie w finale Igrzysk Olimpijskich w Pekinie. Nasza reprezentantki zajęły piąte miejsce w swoim wyścigu eliminacyjnym, jednak uzyskany przez nie czas pozwolił na wejście do finału. Polki wystąpiły w składzie: Ewelina Klocek, Daria Korczyńska, Dorota Jędrusińska i Marta Jeschke.

Finał kobiecej sztafety 4x100 metrów- w sobotę 23.08 o 14.45.

Nie pobiegnie za to w finale męska sztafeta sprinterów na dystansie 4x100 metrów. Nasi zawodnicy nie ukończyli biegu po tym, jak już na pierwszej zmianie zgubili pałeczkę. Do finału nie awansowała także sztafeta amerykańska, która także zgubiła pałeczkę, ale na czwartej zmianie.

Sylwia Korzeniowska zajęła 21. miejsce w chodzie na 20 kilometrów kobiet. Złoty medal zdobyła Rosjanka Olga Kanyszkina, srebro Norweżka Kjersti Platzer, a brąz Włoszka Eliza Rigaudo.

Żadnej z trzech Polek startujących w olimpijskich eliminacjach w biegu na 1500 metrów nie udało się awansować do finału. Anna Jakubczak zajęła w swoim biegu siódme miejsce, Lidia Chojecka-- była dziesiąta, natomiast Sylwia Ejdys przybiegła do mety szósta.

Do finału awansowały po trzy zawodniczki z każdego biegu eliminacyjnego.

Igor Janik nie wystąpi w finale rzutu oszczepem. Polak uzyskał wynik 77,63 metra i zajął 9. miejsce w swojej grupie eliminacyjnej.

Marcin Horbacz zajął 13. miejsce w pięcioboju nowoczesnym. Drugi z Polaków startujący w Pekinie Bartosz Majewski był 22. Złoty medal zdobył Rosjanin Andriej Mojsiejew, który obronił tytuł mistrza olimpijskiego z Aten. Srebro przypadło Litwinowi Edvinasowi Krungolcasowi, brąz zdobył jego rodak Andrejus Zadneprovskis.

Paweł Baraszkiewicz awansował do finału olimpijskiego kanadyjek na dystansie 500 metrów. Polak zajął trzecie miejsce w wyścigu półfinałowym.

Awans uzyskali także Adam Wysocki i Marek Twardowski w kajakarskich dwójkach na dystansie 500 metrów. Polacy zajęli w wyścigu półfinałowym drugie miejsce. Finały w sobotę.

W finale nie wystąpi kajakarka Małgorzata Chojnacka na dystansie 500 metrów. Polka zajęła ósme miejsce w wyścigu półfinałowym. Awans wywalczyły trzy najlepsze zawodniczki wyścigu.

Także kajakarz Marek Twardowski nie awansował do finału wyścigu K1 na dystansie 500 metrów. Były mistrz świata oraz brązowy medalista ostatnich Mistrzostw Świata w tej specjalności, zajął w swoim półfinale 5. miejsce.

Słabo zaprezentowali się zapaśnicy. Wszyscy trzej startujący dziś Polacy przegrali swoje pierwsze walki po 0:2.

W kategorii 84 kilogramów Radosław Horbik uległ Irańczykowi Rezie Yazdani. Walczący w kategorii 96 kilogramów Mateusz Gucman przegrał z Azerem Khtagiem Gazyumowem. Bartłomiej Bartnicki, walczący w kategorii 120 kilogramów, uległ Chińczykowi Lei Liangowi.