Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zima - północny wschód Niemiec sparaliżowany

0
Podziel się

Obfite opady śniegu i burze śnieżne sparalizowały komunikację na pólnocnym wschodzie Niemiec. Na terenie całego kraju zima spowodowała setki wypadków. Są ofiary śmiertelne.

bEgYqzNh

Dwie osoby zginęły na drogach Bawarii, jedna - w Nadrenii. 32-letni kierowca został tam potrącony przez samochód, kiedy wysiadł ze swojego auta, którym zderzył się wcześniej z innym pojazdem. W ciągu minionej doby tylko na terenie Nadrenii Północnej - Westfalii doszło do ponad 300 wypadków.

Najgorsza sytuacja panuje na północnym wschodzie Niemiec, gdzie część dróg jest nieprzejezdna. Władze Meklemburgii - Pomorza Przedniego podały, że na drogach tego landu utknęło 70 samochodów. Na kilku odcinkach zamknięta była dziś autostrada A20. Niemiecka Kolej zawiesiła kursowanie pociągów na odcinku ze Schwerina do Stralsundu. Nieprzejezdnych jest większość dróg na wyspie Rugii.

Wszystko przez śnieżyce, które od wczoraj przechodzą nad terenem Meklemburgii. W ciągu minionej doby spadło tam ponad 40 centymetrów śniegu - więcej niż w bawarskich Alpach. Wysokość blokujących drogi zasp osiąga w niektórych miejscach nawet trzy metry.

bEgYqzNK
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)