Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zima - sytuacja komunikacyjna

0
Podziel się

Wszystkie drogi w naszym kraju są przejezdne - informuje Generalna Dyrekcja Dróg Krajowych i Autostrad. Mimo silnych opadów śniegu bez problemu działają też lotniska i koleje.

bEgZjcqJ

Jak powiedziała IAR Galina Chmielewska z GDDKiA - kierowcy muszą mimo wszystko uważać. Na wielu drogach występuje bowiem błoto pośniegowe. Ponadto opady śniegu przy dość silnych porywach wiatru mogą wywoływać zawieje śnieżne. Lokalnie można też się spodziewać śliskich dróg. Na polskich drogach pracuje obecnie 1100 jednostek sprzętu odśnieżającego.

Tymczasem rzecznik warszawskiego lotniska im. Fryderyka Chopina Kamil Wnuk zapewnia, że pasażerowie podróżujący samolotami nie muszą się obawiać poważnych opóźnień na Okęciu. Służby portu lotniczego w stolicy dość szybko poradziły sobie z lekkimi opadami śniegu. Czasem na Okęciu występują kilkuminutowe opóźnienia, ale są one wynikiem operacyjnych sytuacji związanych z przylotami z innych lotnisk.

Rzecznik PKP Intercity Paweł Ney przyznał, że na kolei poza jednym incydentem nie ma większych opóźnień związanych zimą. 10 minut jazdy pociągiem od stacji Ustroń nastąpiła awaria odśnieżarki. To wstrzymało na chwilę tamtejszy ruch pociągów. Pasażerów dwóch pociągów trzeba było przewieźć do celu ich podróży zastępczymi autobusami. Łącznie w ten sposób przetransportowano 250 osób. Poza tym większych opóźnień na kolei nie ma - zaznaczył Ney.

bEgZjcqL

W całym kraju panuje prawdziwie zimowa aura, synoptycy ostrzegają przed zawiejami i zamieciami. W prawie wszystkich województwach meteorolodzy ogłosili pierwszy - z trójstopniowej skali - stopień zagrożenia.

bEgZjcrm
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)