Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wiadomości
26.11.2012 08:30

Ziobro: zaostrzyć prawo wobec seryjnych przestęców

Podziel się
Dodaj komentarz

Jedynka - Ziobro - bezpieczeństwo

Zbigniew Ziobro chce zaostrzenia sankcji wobec seryjnych przestępców. W radiowej Jedynce zapowiedział, że klub parlamentarny Solidarnej Polski złoży projekt ustawy, która uniemożliwi wyjście na wolność szczególnie niebezpiecznym mordercom.
Chodzi między innymi o osoby, które pod koniec lat 80. zostały skazane na karę śmierci. W wyniku moratorium na karę śmierci i kolejnych amnestii okres ich pobytu w więzieniu został skrócony do 25 lat więzienia. "Wampir z Bytowa", "Szatan z Piotrkowa" i kilku innych niebezpiecznych przestępców kończy kary w 2013 i 2014 roku. Minister sprawiedliwości zapowiedział już, że wobec tych osób zostanie zastosowany specjalny dozór i pod tym kątem zostaną znowelizowane przepisy. Solidarna Polska chce przedstawić swój projekt, ale na razie Zbigniew Ziobro nie zdradził szczegółów swojej propozycji.
Zbigniew Ziobro przekonywał w radiowej Jedynce, że walka z przestępczością, była jego głównym celem jako ministra sprawiedliwości. Lider Solidarnej Polski podkreślał swoje zasługi na tym polu, odnosząc się do wniosku o Trybunał Stanu dla niego i Jarosława Kaczyńskiego. Ziobro przyznał, że w rządzie Kaczyńskiego pełnił rolę "super ministra" od spraw wymiaru sprawiedliwości, ale jego zdaniem taka pozycja w rządzie przyczyniła się do poprawy bezpieczeństwa obywateli. Dlatego uzasadnienie wniosku o Trybunał Stanu, który przygotowali posłowie PO, Ruchu Palikota oraz SLD określił jako polityczne.

Informacyjna Agencja Radiowa

Tagi: wiadomości, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz