Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na
wojsko
06.08.2008 07:50

Żołnierze dostaną zakaz fotografowania

Koniec z robieniem zdjęć na misjach wszystkich polskich kontyngentów zagranicznych.

Podziel się
Dodaj komentarz
(PAP/Paweł Kula)

Wojsko wyda instrukcję zakazującą robienia zdjęć misjach dla wszystkich kontyngentów zagranicznych - donosi _ Polska _. To efekt opublikowania makabrycznych zdjęć na portalu koledzyzwojska.pl.

Nowe prawo będzie - dla bezpieczeństwa żołnierzy - surowo zabraniać przekazywania jakichkolwiek informacji o misjach. Dzisiaj spotkają się w tej sprawie rzecznicy wszystkich rodzajów sił zbrojnych. Mają oni za zadanie opracować nowe zakazujące zdjęć przepisy.

Wymiana drastycznych fotografii z pola walki pomiędzy żołnierzami do tej pory odbywała się przy cichej aprobacie dowódców - twierdzi w rozmowie z dziennikiem _ Polska _ Zbigniew Górniak, redaktor naczelny portalu koledzyzwojska.pl. Żołnierze traktują to jako element nieformalnego szkolenia.

Generał Sławomir Petelicki, twórca i pierwszy dowódca jednostki specjalnej GROM, przyznaje, że publikacja takch zdjęć to _ forma odreagowania stresu _. Żołnierze oficjalnie jadą na misję, nie są przygotowywani przez wojsko na spotkanie z okrucieństwem wojny, podkreśla. Drastyczne fotografie pozwalają im się z nim oswoić na własną rękę - twierdzi generał.

Tagi: wojsko, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, IAR
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz