Trwa ładowanie...
Notowania
Przejdź na

Związkowcy protestują

0
Podziel się:

Po wrześniowym proteście służb publicznych na ulice Warszawy po raz kolejny wyjdą dziś strajkujący związkowcy. Tym razem pikietę organizują kolejarze. Będą domagać się między innymi zwiększenia nakładów pieniężnych na infrastrukturę kolejową.

Największy jednak wrześniowy protest ma mieć miejsce jutro. Organizatorzy - OPZZ i NSZZ "Solidarność" tłumaczą, że manifestacja odbędzie się w ramach ogólnoeuropejskiego protestu przygotowanego przez Europejską Konfederację Związków Zawodowych. Hasłem warszawskiego wiecu będzie "Nie - dla cięć budżetowych, Tak - dla ochrony miejsc pracy i wzrostu gospodarczego".
Jak powiedział IAR wiceprzewodniczący OPZZ Andrzej Radzikowski, związkowcy nie godzą się na to, by kolejny polski budżet był niekorzystny dla pracowników i przeciętnych obywateli. Nie zgadzają się na ciągłe próby podniesienia wieku emerytalnego i na dużo wolniejszy niż obiecywany wzrost płacy minimalnej. Są też zbulwersowani kolejną próbą zamrożenia progów uprawniających do pomocy społecznej.
Związkowcy zauważają, że kryzys w Europie wywołali liderzy polityczni i finansowi, a teraz skutki są przerzucane na pracowników. Andrzej Radzikowski podkreślił, że tak dzieje się nie tylko w Polsce, ale w całej Europie. Dlatego też centrale europejskie tworzące Europejską Konfederację Związków Zawodowych organizują jutro w Brukseli i w innych stolicach europejskich manifestacje. Ma to być wyraz protestu przeciwko przerzucaniu skutków kryzysu na barki osób najbiedniejszych - zaznaczył Radzikowski.

wiadomości
IAR
Oceń jakość naszego artykułu:
Twoja opinia pozwala nam tworzyć lepsze treści.
KOMENTARZE
(0)