Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

Zwolennicy gruzińskiej opozycji pikietowali dziś przed siedzibą mera Tbilisi

0
Podziel się

Kolejne pikiety i demonstracje mają rozpocząć się w najbliższych dniach w stolicy przed budynkami ministerstw oraz przed siedzibami władz regionalnych w pozostałych dużych miastach Gruzji. Gruzińska opozycja, która protestuje od ponad dwóch miesięcy, domaga się ustąpienia prezydenta Micheila Saakaszwilego i rozpisania przedterminowych wyborów.

bEjcBCnF

Kilkuset zwolenników opozycji, okupujących siedzibę mera Tbilisi, twierdzi, że urząd ten dawno stracił swoją funkcję i nie służy już społeczeństwu, a mer stał się niewolnikiem prezydenta Saakaszwilego. Przed budynkiem parlamentu wciąż stoją foliowe domki przypominające więzienne cele, w których mieszka kilkuset opozycjonistów.

Jutro opozycjoniści zamierzają utrudniać posłom wejście do budynku parlamentu. Zwiad Dzidziguri - lider partii Konserwatywnej powiedział, że "nadszedł czas, aby przejść od słów do czynów" i rozpocząć pikiety i demonstracje w całej Gruzji. Dzidziguri poinformował, że przed budynkami administracji w regionach pojawią się podobne miasteczka namiotowe jak w Tbilisi, a w stolicy każdego dnia odbywać się będą pikiety przed gmachami ministerstw.

bEjcBCoi
wiadomości
IAR
KOMENTARZE
(0)