Notowania

włochy
20.07.2010 14:44

1050 osób zginęło w wypadkach w pracy we Włoszech

To najmniejsza liczba ofiar od prawie 60 lat.

Podziel się
Dodaj komentarz
(dmjarvey/CC/Flickr)

To najniższa liczba ofiar od prawie 60 lat. W porównaniu z 2008 rokiem wskaźnik tej tragicznej statystyki spadł o 6,3 procent.

Włoski Instytut ds. Wypadków w Pracy ogłosił, że w zeszłym roku doszło do 790 tysięcy takich incydentów; to o 85 tysięcy mniej niż w 2008 roku.

Przedstawiając tę statystykę, Instytut zaznaczył, że redukcja liczby wypadków to również częściowo rezultat kryzysu, czyli spadku liczby zatrudnionych oraz przepracowanych godzin.

Po raz pierwszy spadła też liczba wypadków z udziałem imigrantów, pracujących najczęściej w gorszych warunkach i zatrudnianych niekiedy z naruszeniem prawa oraz przepisów bezpieczeństwa.

Liczba śmiertelnych ofiar wśród cudzoziemców spadła ze 189 w 2008 roku do 150 w zeszłym. Najczęściej ofiarami takich wypadków padają Rumuni, Marokańczycy i Albańczycy.

Mimo notowanego z roku na rok stopniowego spadku liczby wypadków w miejscach pracy Włochy zajmują w Unii Europejskiej nadal czołowe miejsce pod tym względem.

* [ Wiadomości z kraju i ze świata na Twojej stronie internetowej ]( http://www.money.pl/webmaster/do_pobrania/artykuly/ )
Tagi: włochy, wiadomości, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz