Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

114 finalistek Festiwalu Piękna w Płocku

0
Podziel się

114 najpiękniejszych dziewcząt z Polski i zagranicy, w tym z najdalszych
zakątków świata, odwiedzi Płock, gdzie od 27 do 29 sierpnia odbywać się będzie Festiwal Piękna, a
podczas jego trwania m.in. wybory Miss Supranational i Miss Polski 2010.

bEgiCjfp

114 najpiękniejszych dziewcząt z Polski i zagranicy, w tym z najdalszych zakątków świata, odwiedzi Płock, gdzie od 27 do 29 sierpnia odbywać się będzie Festiwal Piękna, a podczas jego trwania m.in. wybory Miss Supranational i Miss Polski 2010.

"To impreza, która ma pokazać piękno całemu światu" - powiedział na środowej konferencji prasowej w płockim Urzędzie Miasta Gerhard Parzutka von Lipiński, przedstawiciel organizatorów imprezy.

Jak zaznaczył, relacje z festiwalu zamówiło kilkanaście zagranicznych stacji telewizyjnych, co - jego zdaniem - świadczy o tym, że "świat tym wydarzeniem się interesuje".

bEgiCjfr

Festiwal Piękna rozpocznie się w piątek od wyboru Miss Polski Nastolatek - w konkursie wystartują 24 kandydatki.

W sobotę odbędą się wybory Miss Supranational z udziałem 66 kandydatek z całego świata. Pula nagród w tym konkursie to 50 tys. dolarów, z nagrodą główną w wysokości 25 tys. dolarów.

W niedzielę, na zakończenie festiwalu, do tytułu Miss Polski 2010 rywalizować będą 24 kandydatki. W konkursie nagrodą główną jest samochód osobowy. Zwyciężczyni będzie reprezentować nasz kraj w wyborach Miss World 2010.

Jak powiedział rzecznik Festiwalu Piękna, Paweł Zeitz, przygotowania do tegorocznej edycji imprezy rozpoczęły się już w październiku 2009 r. "To ogromne przedsięwzięcie i tak naprawdę cały rok pracy. Od dwóch tygodni trwają już główne przygotowania. Są próby, dobieranie kostiumów, nagrania" - powiedział PAP Zeitz.

bEgiCjfx

Ujawnił, że finalistki wyborów Miss Supranational przygotowały specjalne wydarzenie dla publiczności, podczas którego odśpiewają wspólnie "We are the world", przebój Michaela Jacksona i Lionela Richie z koncertu Live Aid, który Bob Geldof zorganizował 25 lat temu.

"Ta piosenka to symbol. Wracamy do tego, bo jest to pozytywny przekaz nawiązujący do naszego festiwalowego przesłania, także ekologicznego. Chcemy, by ten przekaz poszedł w świat" - zaznaczył Zeitz.

Anna Jamróz (22-lata), Miss Polski 2009, która będzie reprezentować Polskę w tegorocznej edycji wyborów Miss Supranational, powiedziała PAP, że ostatni rok wypełniły jej podróże po świecie. "To nie kariera, to przygoda, dzięki której mogę poznawać Polskę i świat. Lubię podróżować" - zaznaczyła. Wyznała zarazem, że w najbliższych planach ma dokończenie studiów.

Wszystkie koncerty i wybory najpiękniejszych dziewcząt Festiwalu Piękna odbywać się będą w płockim amfiteatrze nad Wisłą. Gwiazdami imprezy będą m.in.: KOMBII, Michał Wiśniewski, Volver, Katerine, Michaela de la Cour, Layori, Danzel, Candy Girl, Ramona Rey.(PAP)

bEgiCjfy

mb/ hes/ mow/

bEgiCjfS
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)