Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

12 lat więzienia dla "Krakowiaka" w procesie dotyczącym rozbojów

0
Podziel się

Na 12 lat więzienia skazał w środę Sąd
Apelacyjny w Katowicach Janusza T., ps. Krakowiak, w procesie
dotyczącym rozbojów i kradzieży dokonanych przez członków jego
grupy w latach 90.

bEiBjXOt

Na 12 lat więzienia skazał w środę Sąd Apelacyjny w Katowicach Janusza T., ps. Krakowiak, w procesie dotyczącym rozbojów i kradzieży dokonanych przez członków jego grupy w latach 90.

13 innych oskarżonych dostało kary od roku i 3 miesięcy do 12 lat więzienia. Cześć zarzutów zbada ponownie sąd I instancji.

Rok temu katowicki sąd okręgowy skazał Janusza T. na 14 lat więzienia za organizację rozbojów i kradzieży w jednym z procesów dotyczącym jego gangu. Po zaskarżeniu tego orzeczenia przez obrońców sąd apelacyjny uchylił cześć zarzutów, m.in. wobec "Krakowiaka", dla którego prokurator żądał 15 lat więzienia. Tę część sprawy musi zbadać ponownie sąd okręgowy. Skutkiem apelacji prokuratury było podwyższenie kar wobec części oskarżonych.

bEiBjXOv

Według prokuratury, gang "Krakowiaka" był jedną z najgroźniejszych grup przestępczych w kraju. Grupa istniała w latach 1991-1999, działając głównie w południowej Polsce. Jak zeznawali świadkowie koronni, w szczytowym okresie działalności z "Krakowiakiem" współpracowało nawet ok. 300 osób. (PAP)

kon/ wkr/ woj/

bEiBjXOW
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)