Notowania

syria
11.02.2013 15:05

14 agentów służb specjalnych zginęło w podwójnym zamachu w Syrii

Front Al-Nosra to radykalna organizacja islamska, która przyznaje się do większości aktów terroru w Syrii.

Podziel się
Dodaj komentarz
(Polaris/East News)

Co najmniej 14 oficerów wywiadu syryjskiego zginęło w poniedziałek w podwójnym zamachu samobójczym przeprowadzonym przez członków Frontu Al-Nosra w mieście Chaddade, na północnym wschodzie kraju - poinformowało Syryjskie Obserwatorium Praw Człowieka.

_ Dwaj członkowie Al-Nosra, znajdujący się w dwóch pojazdach wypełnionych materiałami wybuchowymi, wysadzili się w powietrze przed lokalną siedzibą wywiadu wojskowego _ - podało Obserwatorium, podkreślając, że bilans ofiar śmiertelnych może powiększyć się z powodu znacznej liczby rannych.

Front Al-Nosra to radykalna organizacja islamska, która przyznaje się do większości aktów terroru w Syrii od wybuchu antyprezydenckiej rewolty w tym kraju w połowie marca 2011 roku. W rebelii przeciwko reżimowi prezydenta Baszara el-Asada zginęło, według danych ONZ, około 60 tys. osób. Al-Nosra uznawana jest przez USA za organizację terrorystyczną.

Czytaj więcej o sytuacji w Syrii w Money.pl
Wymieniają 2 tys. więźniów na 48 Irańczyków Władze Syrii zaczęły w środę zwalniać z więzień 2130 cywilów w zamian za 48 obywateli Iranu przetrzymywanych przez syryjskich rebeliantów - poinformowała turecka organizacja humanitarna IHH, która podjęła się mediacji w tej sprawie.
Bmbardowanie w Syrii. Wśród ofiar są dzieci Dwadzieścia osób zginęło, w tym ośmioro dzieci, w środę w wyniku zbombardowania przez siły rządowe wsi w prowincji Rakka, na północy Syrii.
Rośnie gniew po masakrze cywilów Brahimi spotkał się z Asadem, by rozmawiać o rozwiązaniu konfliktu, który trwa w Syrii od marca ubiegłego roku.
Tagi: syria, wiadomości, wiadmomości, gospodarka, pap
Źródło:
PAP
komentarze
+1
+1
ważne
smutne
ciekawe
irytujące
Napisz komentarz