Trwa ładowanie...

Notowania

Przejdź na

17 lipca Noc Jazzu w Krakowie

0
Podziel się

Jan Ptaszyn Wróblewski, Grupa Laboratorium, Jan Jarczyk i Andrzej Olejniczak
- to zaledwie kilku z kilkudziesięciu artystów, którzy 17 lipca wystąpią podczas Nocy Jazzu w
Krakowie.

bEgyrnSd

Jan Ptaszyn Wróblewski, Grupa Laboratorium, Jan Jarczyk i Andrzej Olejniczak - to zaledwie kilku z kilkudziesięciu artystów, którzy 17 lipca wystąpią podczas Nocy Jazzu w Krakowie.

Organizowana po raz czwarty Noc Jazzu rozpocznie się od plenerowego koncertu na Małym Rynku, podczas którego zabrzmią m.in. utwory Chopina w jazzowych aranżacjach.

Warsaw Paris Jazz Quintet wraz z Orkiestrą Akademii Beethovenowskiej pod dyrekcją Wojciecha Zielińskiego zaprezentuje znany już "Chopin Symphony Jazz Project", w którym obok polskich jazzmanów uczestniczy także francuski wokalista Marc Thomas.

bEgyrnSf

Jan Jarczyk, Andrzej Olejniczak, Dariusz Oleszkiewicz i Janusz Stefański zaprezentują w Krakowie projekt "Chopin & Jazz". Utwory Chopina zabrzmią podczas koncertu także w interpretacjach Marka Bałaty.

Na Małym Rynku wystąpi sekstet Jana Ptaszyna Wróblewskiego. Wróblewski odbierze Nagrodę Baranka Jazzowego przyznawaną co roku najwybitniejszym artystom za całokształt twórczości podczas Letniego Festiwalu Jazzowego.

Późnym wieczorem miłośnicy jazzu będą się mogli przenieść na koncerty do siedmiu krakowskich klubów m.in. Rotundy, Alchemii, Drukarni i Piwnicy Pod Baranami.

W krakowskim Klubie Rotunda o godz. 22 rozpocznie się koncert obchodzącej 40-lecie Grupy Laboratorium i jej gości.

bEgyrnSl

Wstęp na wszystkie koncerty będzie bezpłatny, na część z nich rozdawane będą gratisowe wejściówki.

W ubiegłorocznej Nocy Jazzu uczestniczyło ok. 10 tys. osób, organizatorzy szacują, że w tym roku będzie podobnie. "Zależy nam na wyjściu do szerokiej publiczności, żeby jazz nie kojarzył się z muzyką elitarną, której można słuchać tylko w klubach i piwnicach" - mówił dziennikarzom Witold Wnuk ze współorganizującej imprezę Cracovia Music Agency. Jak zaznaczył, ta prezentacja jazzu skierowana jest także do turystów.

Organizatorami Nocy Jazzu są: Urząd Miasta Krakowa, Cracovia Music Agency i Centrum Kultury Rotunda. Obok majowej Nocy Muzeów, czerwcowej Nocy Teatrów i sierpniowej Nocy Cracovia Sacra jest to jedna z imprez organizowanych w cyklu Krakowskie Noce.(PAP)

wos/ hes/ jbr/

bEgyrnSG
wiadomości
pap
Źródło:
PAP
KOMENTARZE
(0)